Трійця – це перемога літа над весною. Зі Святом!


 
22938

На Трійцю, чи Зелені Свята, в теплі купається земля. Прибралась рясно наша хата в зелене липове гілля. (З народної пісні)

В Євангелії написано, що з небес зійдуть вогненні язики Духу на Ісусових апостолів, в цей день вони заговорять різними мовами, щоб розповсюджувати інформацію про Ісуса Христа серед різних народів. Ісус говорив про сходження Святого духу в день Святого Вознесіння. Але це відбулось через 10 днів, на п’ятидесятий день після Святого Воскресіння. Тому присутня ще одна назва у свята – П’ятидесятниця.

В цьому році День Святої Трійці припав на 27 травня.

В народі цей період називають зеленими святами, бо в ці дні подвір’я та помешкання прикрашають зеленню та квітами.

У дохристиянський час люди вшановували культ зеленої природи, дерев, що складалось з 3-х світів: неба, землі та підземного царства. Наші предки вважали, що Дід-Ладо – дух потомків у компанії з гіллям-клечанням ходив по домівках та захищав людей та їх будинки від нечистої сили.

Символіка Трійці присутня у різдвяному трисвічнику, який називають «трійця», в усній творчості народу – веснянках, колядках, зображують на писанках.

В Україні в 18 ст. в День Трійці встановлювали потрійну свічку, яка теж має назву «трійця» і горить в обідню годину. Різнотрав’я, яке освятили в церкві, захищало від хвороб, а свічка «трійця» клалась в руки вмираючому.

Цифра 3 і в наші дні вважається божественним числом. Його часто можна зустріти в природному світі. Тварини, рослини та мінерали; твердий, рідкий та газоподібний стани води; минулий, теперішній та майбутній часи. Повноцінна сім’я складається з тата, мами та дитини. Під час Хрещення Христа було присутні 3 особи: Бог-Отець, Бог-Син, Бог-Дух. Трійця є у тризубі – головному елементі Державного герба.

На Зелені свята було прийнято мати тополю біля воріт та дверей, щоб захистись від нечистої сили. Також в кутах мали осику для цих же цілей. Дерева також вказували на стан здоров’я всіх членів сім’ї в цьому році.

Суботу перед Троїцею називають батьківською і до церкви беруть панахиди.

Зробивши всі домашні справи, селяни раніше вдягали святковий одяг і чекали на благі знаки. Як тільки лунав дзвін, вони хрестились та ішли у церкву. Існувала традиція після служби, утворювати хресний хід та йти до криниць і кропити там воду. Деякі люди, які хотіли освячення своїх домівок, ставили свої столи біля воріт та прикрашали його скатеркою, зверху був хліб та сіль.

У греків та сербів в період Зелених свят є традиція збирати квіти, плести вінки і приносити їх у дім, є народи, які як і українці прикрашають свої помешкання зеленню.

Є ще звичай у українців  на Трійцю прибирати могили героїв, які померли захищаючи свій край та своє населення. Особливо звертають увагу на невідомих, невизнаних бійців, січових стрільців, які покояться в могилах.

ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" вітає всіх зі святом та бажає гарних вихідних.

 

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 395 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Трійця – це перемога літа над весною. Зі Святом!"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366