В центрі уваги «Навчально-реабілітаційний центр розвитку дитини дошкільного віку». Позиція батьківського колективу.


 

До Громадської організації "Майдан Січеслав-Дніпро" звернулись батьки дітей дошкільного віку з  проханням допомогти не допустити передачу на баланс Дніпровської міської ради КЗО «Навчально-реабілітаційний центр розвитку дитини дошкільного віку».

IMG_20170515_135142

Чому батьки не хочуть, щоб заклад освіти в якому навчаються їх діти передали на баланс міста та що зміниться якщо депутати міської ради приймуть на баланс даний заклад освіти,  можна дізнатись з листа-звернення батьківського колективу:

 "В місті Дніпро є справжня перлина – комунальний заклад освіти «Навчально-реабілітаційний центр розвитку дитини дошкільного віку» Дніпропетровської обласної ради» (далі – КЗО «НРЦ РДДВ» ДОР»). Ми, батьки дітей, що відвідують цей КЗО, дізналися, що наразі вирішується подальша доля нашого закладу. Зробивши запит на Департамент освіти і науки ДОДА та до КЗО «НРЦ РДДВ» ДОР» та провівши власне розслідування, ми офіційно отримали кошториси витрат на утримання в 2015р., 2016р., 2017р. (додаються), помітили фальсифікації та порушення і вважаємо, що Дніпропетровською обласною радою було прийняте неправомірне та необґрунтоване рішення 177-8/VII від 23.03.2017р. щодо передачі нашого КЗО «НРЦ РДДВ» ДОР» на баланс Дніпровської міської ради.

Головна причина порушення цього питання – нестача коштів та оптимізація обласного бюджету. Однак у листі Дніпропетровської облдержадміністрації № 27-624/0/2-17 від 20.02.2017 «Про оптимізацію комунальних закладів освіти», який готували посадові особи Департаменту освіти і науки ДОДА, виконавцем якого значиться директор департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА Полторацький О.В., вказана сума на утримання, завищена на 2 млн грн! Окрім того, ми обурені тим, що Дніпропетровською обласною радою було порушено регламент щодо оприлюднення цього рішення та не витримано процедуру в 20 денний термін з дня оприлюднення. На нашу думку, цим ми теж зобов’язані Полторацькому О.В.

Ми вжили певних заходів: написали листи-звернення з проханням ознайомитися з нашим питанням міському голові, голові Дніпропетровської облдержадміністрації, Президенту України та багатьом іншим посадовим особам та депутатам; провели мітинг біля облдержадміністрації;провели прес-конференцію для висвітлення проблеми.

18515961_1472794336125602_1563541506_n

Наразі питання знаходиться на контролі заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Примакова К.Ю.

18552835_1462021363849425_364216910_o

Але кожного разу ми стикалися з нерозумінням суті нашої проблеми чиновниками та представниками ЗМІ. Знаходячись на балансі міста, згідно закону, КЗО «НРЦ РДДВ» ДОР втратить статус реабілітаційного центру і стане звичайним дитсадком або закладом компенсуючого типу. Отже, скоротиться штат співробітників і фінансування закладу, що в свою чергу призведе до погіршення реабілітації наших дітей, бо заклад не буде забезпечуватися в повному обсязі медикаментами (передбачено фінансування лише медикаментами першої медичної допомоги). Неможливо буде проводити під групові занняття і враховувати різновікову комплектацію груп, не буде додаткових ставок помічникавихователя. Також не буде стоматолога, психіатра, ЛОРу, щоденного огляду педіатром (при передачі з 2-х штатних одиниць,залишиться тільки 0,5 ставки). Харчування з 6-разового стане 3-разовим, та буде суттєво змінено умови харчування: об’єми буде зменшено більше ніж у 2,5 рази.

Наводимо таблицю по харчуванню що є зараз і що буде при зміні:

Безымянный

Серед інших відмінностей та особливостей КЗО «НРЦ РДДВ» ДОР» – те, що обласні діти отримують весь комплекс повноцінного навчання та реабілітації, тому що заклад – санаторного типу і працює цілодобово.

Рисунок30

Також діти об’єднанні в різновікові групи за двома ознаками хвороби (часто хворіючи та логопади(з вадами мовлення)).Через те, що при передачі в міське підпорядкування навчально-реабілітаційний центр змінить статус і стане звичайним дитячим навчально-виховним закладом або компенсуючого типу, групи з однією з ознак хвороби (або частохворіючі, або логопати) змушені будуть покинути заклад, тому що норми харчування для частохворіючих дітей та для дітей з вадами мовлення розраховуються за різними показниками та різними додатками Постанови Кабінету Міністрів 1591 від 22.11.2004  «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Окрім того, у нашому навчальному закладі навчається 68% дітей з обласною пропискою. Якщо просто залишити таке фінансування на балансі міста,буде порушено Бюджетний кодекс України, та фінансування буде не цільове та не за призначенням.

Тому вірогідно, що обласні діти також будуть змушені перевестися у інші обласні навчально-виховним заклади, які не відповідатимуть їх фізичним потребам та медичним діагнозам, бо такий навчально-реабілітаційний центр розвитку дитини дошкільного віку в Дніпропетровській області лише один!І скоро його може не стати!

Вже 17 травня на сесії міської ради буде прийматися рішення щодо передачі нашого КЗО «НРЦ РДДВ» ДОР» на баланс Дніпровської міської ради. Враховуючи терміновість ситуації, просимо звернути увагу на нашу проблему та допомогти її вирішити!

Батьківський колектив КЗО «НРЦ РДДВ» ДОР "

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 813 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "В центрі уваги «Навчально-реабілітаційний центр розвитку дитини дошкільного віку». Позиція батьківського колективу."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366