В Україні запрацювала система електронного документообігу? — міністр Кабінету Міністрів України.


 

81be913389ef69d8915cf83e40f70d370e30b3fa_20_650x410Уряд з понеділка, 15 серпня, перейшов на електронний документообіг з центральними органами виконавчої влади та розраховує на те, що рух документів пришвидшиться на 50%.

Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко, передає Укрінформ.

«Розраховуємо, що рух документів від реєстрації до виконавця пришвидшиться орієнтовно на 50%. Це своєю чергою дасть можливість оперативніше ухвалювати рішення і реагувати. Наступним етапом впровадження електронного документообігу стане перехід на електронний режим узгодження нормативно-правових актів, що значно прискорить роботу уряду. Окрім того, на сьогодні відбувається підготовка та розробка нової філософії прийняття рішень урядом», – сказав Саєнко.

Він попередив про те, що секретаріат Кабінету Міністрів України відсьогодні жодних листів у паперовому вигляді від центральних органів виконавчої влади не приймає. Подавати необхідно виключно в електронному вигляді документи тимчасового зберігання (до п’яти років).

За словами міністра, в секретаріаті в е-формі не обробляються документи, що містять інформацію з обмеженим доступом, документи про фінансові правочини, з кадрових питань, пов’язані з обробленням персональних даних, документи, що потребують нотаріального засвідчення, про право власності. Йдеться також про документи, пов’язані із розглядом спорів у судах, звернення громадян та райдержадміністрацій, вхідну кореспонденцію, що не підлягає реєстрації, а також документи, які у встановлених законодавством випадках не можуть бути оригіналами в електронній формі.

«Ми очікуємо на відчутне прискорення документообігу, скорочення термінів розгляду робочих питань, у перспективі – на заощадження коштів», – сказав міністр.

Водночас, відповідаючи на запитання стосовно зекономлених на цьому коштів держбюджету, Саєнко наголосив: «На цьому етапі ми не розраховуємо на економію коштів, оскільки є витрати на вдосконалення програмного забезпечення, але в майбутньому економія буде суттєвою».

Він підкреслив, що перехід – це не лише зменшення витрат на папір, а передусім скорочення витрат часу на роботу з документами, оптимізація процесів діловодства, підвищення ефективності функціонування апарату.

Саєнко уточнив, що папери, які надходили до уряду до понеділка, переводити в е-формат не треба. «Майже всі документи, що надходили до секретаріату Кабміну за останні роки, були оцифровані та зберігаються в цифровому форматі у відповідному департаменті», – сказав міністр.

 

Джерело: zik.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 211 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "В Україні запрацювала система електронного документообігу? — міністр Кабінету Міністрів України."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366