Важлива інформація: як і коли можна не сплачувати за споживання гарячої води та опалення


 

Температура гарячої води повинна бути не менше 50 градусів, а в приміщенні – 18 градусів. Юристи кажуть, що українці можуть за неякісні послуги платити менше, проте таким правом користуються одиниці.

Що робити, якщо замість гарячої води – тепла

Згідно із законом "Про житлово-комунальні послуги", через дві хвилини після відкриття крана температура води повинна коливатися в межах 50-75 градусів. Якщо температура гарячої води – 45-49 градусів, платити за неї можна на 10% менше. Так, чинний тариф "Теплотранс" Дніпровської міської ради  – 85,83 гривні за кубометр гарячої води. Згідно з затвердженим Кабінетом міністрів нормативами, сім'я з трьох осіб за місяць використовує 4,8 кубометрів гарячої води. Якщо температура води, наприклад, не 50, а 49 градусів, замість 412 гривень можна заплатити 371 гривню (на 10% менше). Якщо температура в крані від 40 до 44 градусів – можна платити на 30% менше, тобто 288,4, а не 412 гривень. Якщо температура нижче 40 градусів за гарячу воду можна платити по тарифу на холодну воду.

Нормативи для гарячої води:

50-75 градусів – платити 100%
45-49 градусів – платити 90%
40-44 градуси – платити 70%
Менше 40 градусів – платити по тарифу на холодну воду

Крім того, законом встановлено, що відключати гарячу воду можуть не більше ніж на шість годин на добу (за умови стабільного водопостачання) і не більше ніж на 10 днів в місяць (30% від часу надання послуги). Тобто якщо гарячої води немає два тижні, послугу можна оплачувати частково – за кожен день прострочення сума в платіжці за місяць повинна зменшуватися на 3,3%.

anews.com

anews.com

Щоб перерахувати платіжки, необхідно звернутися до постачальника послуг, після чого представник компанії має заміряти температуру води і скласти акт – документ передають постачальнику, він же проводить перерахунок. Якщо постачальник послуги проігнорує звернення – можна йти в суд. Як каже юрист Олена Проценко, українці  дуже рідко користуються своїми правами у питаннях ЖКГ і не поспішають звертатися в суд, якщо через поганий тиск в системі на останніх поверхах багатоповерхівок погано надходить вода, або ж замість гарячої води – тепла.

"Якщо раптом у крані поганий слабкий тиск, необхідно звернутися зі скаргою до підприємства, яке надає послугу, а після, якщо проблема не буде усунена, звернутися до суду і зажадати, щоб був встановлений, наприклад, додатковий насос для того, щоб послуга відповідала", – говорить юрист.

Щоб зробити перерахунок, необхідно звернутися з заявою до підприємства, яке постачає тепло в квартиру . Після цього представник компанії має заміряти температуру в квартирі і скласти акт-претензію. Це документ передається теплопостачальнику, який повинен зробити перерахунок.

Коли можна платити за опалення менше

Якщо у житловому приміщенні температура повітря нижче 18 градусів (і 20 градусів в кутових кімнатах), платити за тепло можна менше. За кожен градус нижче 18 – мінус п'ять відсотків від суми в платіжках. Приміром, у Дніпрі в квартирі площею 60 квадратних метрів (без теплового лічильника) за опалення доведеться заплатити в середньому 1800 гривень в місяць, якщо температура в квартирі 15 градусів, замість майже двох тисяч доведеться заплатити всього 1530 гривень. Якщо температура повітря в квартирі нижче 12 градусів, згідно із законом, платити за опалення не потрібно.

Однак при цьому в Законі "Про житлово-комунальні послуги" уточнюється: "За умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку заходів по утепленню приміщень і місць загального користування".

Так, якщо в квартирі старі вікна, які пропускають тепло, вимагати від постачальника послуг перерахувати суму в платіжках не можна. Законом також встановлено, коли постачальники послуг повинні починати опалювальний сезон – протягом трьох діб після того, як середньодобова температура на вулиці закріпилася на рівні восьми градусів тепла. Якщо ця вимога не виконується, на четверту добу і кожен наступний день сума у платіжках за місяць повинна зменшуватися на 3,3%

Якщо в квартирі холодно, необхідно:

1. Повідомити виконавця послуг (усно по телефону, письмово, зазначеним у договорі способом).
2. Виконавець повинен перевірити якість наданих слуг. Якщо не згодні з перевіркою, її проведуть повторно, але вже з представниками місцевої влади, об'єднання споживачів.
3. Після перевірки на руки видадуть акт, а суми в платіжках перерахують.

Як утеплити свій будинок:

Пофарбувати батарею в темний колір і приклеїти за нею фольгу. Як говорить експерт у сфері енергоефективності Ганна Шумейко, якщо пофарбувати батарею в темний колір і встановити за нею тепловідбивний екран, зроблений з алюмінієвої фольги, температуру в кімнаті можна підвищити на 2 градуси.

Утеплити або замінити вікна. Експерти кажуть: 40% тепла "йде" з приміщення через вікна. Для того, щоб зберегти тепло в квартирі, варто встановити двокамерні склопакети або ж утеплити вже встановлені вікна. Також варто подбати про вхідних дверей, яка не пропускає тепло.

Менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, який проводить тренінги з енергозбереження та енергоаудиту для ОСББ, розповідає: утепливши будинок і встановивши тепловий пункт, можна економити на "комуналці" більше 50%. "Після встановлення лічильників необхідно задуматися про регулювання споживання ресурсів. "Якщо це стосується системи опалення, то це повинні бути погодозалежній регулятори, балансувальні клапани на стояки, терморегулятори на батареях у квартирах", – розповідає Сергій Свистюк. Така система у будинку на 100 квартир може обійтися в 300 тисяч гривень, тобто всього за 3000 гривень з кожної квартири. Таке обладнання дозволить економити від 15 до 30% тепла і окупиться за два-три опалювальні сезони.

Найдорожче обійдеться комплексне утеплення будинку (заміна вікон та дверей, утеплення стін і швів). При цьому на даний момент практично в кожному місті діє програма підтримки ОСББ. Приміром, у Києві 70% витрат на утеплення будинку компенсують з міського бюджету, а ще 30% припадає збирати мешканцям. В середньому, як зазначає експерт ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, кожній квартирі доведеться заплатити за утеплення свого будинку всього кілька тисяч гривень.

Ганна Шумейко також впевнена: "Потрібно всім будинком взяти кредит і виплачувати по місяцях. Із зростанням тарифів окупність таких витрат стає вище і вище. Для цього потрібно створити ОСББ і об'єднатися. Кредит витратити на встановлення теплового лічильника, утеплення будинків, заміну вікон, модернізацію".

За матеріалами: www.segodnya.ua

 

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 633 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Важлива інформація: як і коли можна не сплачувати за споживання гарячої води та опалення"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366