28 червня — День Конституції України!

Сьогодні, 28 червня, українці відзначають день Основного Закону – День Конституції.

0001-c3729e70-558f7737-7eb4-42704d6c

 

За період існування із 1996 року наш головний закон зазнав певних змін та оновлень.

Початкові матеріали проекту Конституції були розроблені в 1992-1993 році, але все не приймались на законодавчому рівні. Далі в 1995 році всі органи влади в Україні підписали документ, в якому були указані умови, за якими буде розроблятися майбутня Конституція. І нарешті в 1996 році було створено спеціальну комісію в парламенті і розпочата робота над проектом.

Народні депутати працювали протягом ночі починаючи з 27 по 28 червня без перерви 23 години. Були активні дискусії, обговорення гарячих питань про державні символи, мову  і зранку закон був готовий та узгоджений. За прийняття Конституції були 315 депутатів.

Поява Конституції - це важливий крок у підтриманні прав людини та населення, що допомогло  в майбутньому підвищити рівень авторитету країни на міжнародному рівні.

Конституція України стала перемогою правоцентристів, пропрезидентських рухів, націоналістів. Конституція в незалежній країні отримала позитивні відгуки міжнародних спільнот, так як відповідала європейським цінностям.

У 2004 році для того, щоб не напружувати відносини між учасниками президентських виборів, було узгоджено зміни до головного закону країни. 8 грудня 2004 року депутати Верховної Ради підтримали закон про внесення змін до Конституції та змінили закон України про Президента. Суть змін до Конституції стосувалась форми правління, з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську, збільшення дії повноважень депутатів Верховної Ради до 5 років. Нові зміни вступили в силу з 1 січня 2006 року за часів президентства Віктора Ющенка.

Незважаючи на все це 30 вересня 2010 року в Конституційному суді визнали Закон від 2004 року «Про внесення змін до Конституції України»  таким, що не відповідає Конституції та був прийнятий з порушенням. Це свідчило про те, що почала діяти Конституція від 1996 року, так було повернуто повноваження  президенту Януковичу, ті які були в президента Кучми у 1996 та у Ющенка в 2004; наявність коаліції більше не була потрібна, всі рішення приймаються за наявності більшості голосів.

21 лютого 2014 року депутати Верховної Ради прийняли рішення про повернення Конституції 2004 року (за були 386 депутатів).

В 2015 році Президент України створив комісію, яка буде додатковим органом для Президента і створюватиме пропозиції для покращення основного закону України, враховуючи сучасні потреби населення.

На даний момент робота над конституційною реформою триває.

Вже було внесено ряд змін до основного закону у розділи Правосуддя та виключено розділ Прокуратура.

Традиційно в цей день покладають квіти до пам’ятників відомим українцям, проводяться фестивалі, концерти, представники влади зустрічаються з громадськістю, де обговорюється Конституція, в дипломатичних установах в Україні відбуваються святкові заходи.

Зі святом, дорогі українці! Зі святом всіх жителів нашої країни, якої б вони національності не були, бо Україна – великий і гостинний дім для всіх чесних і добрих людей!

Здоров'я вам, щастя, злагоди, любові, миру в душі і в країні!

З Днем Конституції!

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 344 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "28 червня — День Конституції України!"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366