Звичайний фашизм. Водний …


 

У тому, що цвіте вода в Дніпрі, ми звикли звинувачувати спеку. Але це геть не єдиний фактор, що впливає на екологію самої великої ріки країни.

Останні новини зі столиці: під час рейду тамтешні громадські діячі виявили шість фактів незаконного видобутку піску з Дніпра. Трудилися вороги природи серед білого дня – так нібито Державної екологічної інспекції взагалі не існує. Земснаряди завантажували пісок прямо на баржу або перекачували його до берегу по трубах.

Втім, з держекоінспекторами дійсно є проблеми. Після рейдів в Києві затримали одного такого горе-службовця, який вимагав хабар у розмірі 10 тисяч гривень за видобуток корисних копалин, одним з яких є пісок. Кажуть, у столиці подібні випадки не поодинокі.

А що ж в Дніпропетровську? Так у нас все в порядку! Кому яке діло, що ресторани і обгороджені високими парканами особняки стоять на берегах Дніпра, Самари і Сури? Вас дратує, що там ще й відеокамери працюють? Ах, облиште – це ж «для вашої власної безпеки». І володарям маєточків не треба заздрити.

Дніпро цвіте? Так це від спеки. І греблі, які гальмують течію, зовсім не винні. І неочищені промислові стоки тут ні причому. Та й так звані «ливневки», яки пропускають всю грязюку в ріку – просто «святі», а на пляжах в нас – чистота.

Роками влада не звертала на це увагу. Десятиліттями! От і маємо це ганебне становище в самому центрі Європи. У самому центрі міста.

Візьмемо, наприклад, Монастирський (він же Комсомольський) острів, де днями активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» провели власне розслідування. Подивитися було на що. І гори сміття на берегах, а також бомжатники в очереті – такі собі літні квартири для безхатченків – не найстрашніше, хоч і вельми сумне й неприємне видовище.

Страшно було дивитися на качок, які навіть у воду боялися увійти (див. Фото). Сидячи на топляках, бідолашні птахи тулилися одне до одного, споглядаючи зелену муляку цвітучого Дніпра.

Фото6753

Розташувалися неподалік рибалки тихенько матюкалися з приводу того, що в такому болоті нічого не зловиш. І садки у них дійсно були порожніми.

Чому не працює канатна дорога? Але ж кому вона потрібна – любителям відпочивати на горах бруду? Нехай іржа – за кабін та тросів часів Брежнєва падає у Дніпро. Та скільки її там – а річка велика, витримає.

Ну а поки Дніпро цвіте, торгівля на острові процвітає. Наскільки законні всякі там мобільні кухні з шаурмою та іншими «делікатесами» - питання риторичне. Інша справа, що протягом дня нам так і не довелося побачити сміттєвоз, який би прибирав «плоди» їх діяльності. Як і не побачили ми на острові жодного міліціонера. Звичайно, кому ж хочеться працювати в таку спеку, так?

Зате машин з крутими номерами на Монастирському вистачає. Плювали вони з високої гори на те, що в зону відпочинку приватному транспорту в'їзд заборонений. У них свої закони. Їх банальним евакуатором не візьмеш.

Тим часом не тільки на острові, а й біля будь-якого іншого берега автотранспорту знаходиться категорично заборонено. Це – екологічна зона. А ви не знали? Отож.

Що стосується неочищених промислових стоків, то хотілося б дізнатися у дніпропетровських державних екологічних інспекторів, коли вони востаннє штрафували порушників? А ДАІ давно штрафувала автолюбителів за паркінг в недозволеному місці – на берегах Дніпра та інших водойм області?

А це ж, шановні панове правителі, Клондайк для наповнення бюджету, щодо дірок в якому ви вічно плачете на різних нарадах. Дати хустинку чи все-таки ви вийдете з-під кондиціонеру та нарешті подивитися, що відбувається в наших містах і селах?

Повертаючись з острова, на огорожі пішохідного мосту ми побачили чорно-білу наклейку з черепом і знаком «88» (див. фото), що означає для шанувальників фюрера і його політики ніщо інше як «Хайль Гітлер». На тлі зеленого від бруду Дніпра виглядало це досить жахливо.

Фото6750

- Ось вам і фашизм – водний, - сказав хтось із наших.

І сміятися не хотілося. Навіть знову нові замочки закоханих і подружніх пар оптимізму не додавали. Бо, як виявляється, ми обожнюємо один одного, але не любимо рідну річку, з якої п'ємо воду і тягнемо останні жили, влітку збільшуючи відсоток хлорки під час очищення.

І не спека винна. Не спека – люди. Безвідповідальні.

 

Голова ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" Віктор Романенко

Фото: ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» ©.

 

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 280 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Звичайний фашизм. Водний …"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366